Media e shkruar

Jul
20

{:sq}MISIONI-"APOLLO-11" NE FILATELIN SHQIPTARE{:}{:en}MISSION - "APOLLO-11" IN ALBANIAN FILATELY{:}

{:sq}MISIONI-,,APOLLO-11,, NE FILATELIN SHQIPTARE 20 KORRIK 1969 – 20 KORRIK 2019 50 VJETORI I ZBRITJES…

me shume
Jun
25

I SJELLE SHQIPERISË TRE MEDALJE ARGJENDI NË FILATELI NË EKSPOZITËN BOTËRORE FILATELIKE - CHINA-2019

Nga Lorenc Kaçulini Kryetar i Degës të Shoqatës Filatelike të qytetit Shkodres -------------------------------------------------------------------------------------------- HYSEN DIZDARI…

me shume
May
31

POSTA E MAQEDONISË VERIUT ,EMETON PULLËN POSTARE ME TITULLË...

POSTA E MAQEDONISË  VERIUT ,EMETON PULLËN  POSTARE ME TITULLË, ,,VIZITA E PARË E PAPËS NË…

me shume
May
07

PROMOVOHET LIBRI ARKEOLOGJIA NE PULLAT SHQIPTARE 1913-2018

NE BIBLOTEKEN ,,MARIN BARLETI, TE QYTETIT SHKODRES NGA Z.Beqir Ndrukaj VETERANI I FILATELISE SHKODRANE Antar…

me shume
Apr
26

LIBRI I RI “ARKEOLOGJIA NË PULLAT SHQIPTARE “

Del në dritë në prag të 105 vjetorit të pullës parë shqiptare,5 Maj 1913-5 Maj…

me shume
Jan
16

PULLA E RE POSTARE KUSHTUAR SKËNDERBEUT

Nga : HYSEN S.DIZDARI  Tiranë me, 16.Janar 2019 EMISIONI I PULLËS KUSHTUAR 550 VJETORIT TË …

me shume
Nov
26

FTESE

Në kuadër të Vititi Mbarëkombëtar të Gjergj Kastrioti SKËNDERBEUT dhe 106 Vjetorit të Pavarësisë në…

me shume
Nov
13

LIBRI I RI "NËNA TEREZA NË PULLAT  SHQIPTARE" PROMOVOHET NE MUZEUN HISTORIK KOMBETAR

LIBRI I RI  "NËNA TEREZA NË PULLAT  SHQIPTARE" ME AUTOR FILATELISTIN-HYSEN DIZDARI PROMOVOHET NE MUZEUN…

me shume
Nov
09

Çertifikatë vlerësimi dhe mirënjohje

Në muajin Maj 2018 në festivalin e librit, për librin me titull "Gjergj Kastrioti Skënderbeu…

me shume
Oct
13

THIMI NIKA AUTORI I  ENCIKLOPEDISË  TË  PULLAVE POSTARE SHQIPTARE

Lajmi i dhimshëm i datës 8 Tetor 2018  për ndarjen para kohe nga jeta të…

me shume
Sep
03

NENE TEREZA NE PULLAT SHQIPTARE

“Me gjak, unë jam shqiptare. Me shtetësi jam indiane. Me besim unë jam një murgeshë…

me shume
Aug
03

HISTORIA E PULLËS PARË SHQIPTARE

Pulla e parë  shqiptare u emetua me datë n 5 Maj 1913 nga qeveria e…

me shume
Jul
10

KORANI PESHKU ENDEMIK SHQIPTARE

KORANI  PESHKU ENDEMIK SHQIPTARE  I LIQENIT TE OHRIT NJE PESHK ANTIK  ME VLERA TE  MEDHA …

me shume
Mar
20

PULLA SHQIPTARE ME ARMET E GJERGJ KASTRIOTI-SKENDERBEU E VITIT 1977

NE PERKUJTIM TE 550 VJETORIT TE VDEKJES-SKENDERBEU ------------------------------------------------------------------------------------------------------- PULLA SHQIPTARE ME ARMET E GJERGJ KASTRIOTI-SKENDERBEU…

me shume
Jan
25

ZBULOHET LIBRI QË ZBULON AUTORIN E PORTRETIT TË GJERGJ KASTRIOTIT – SKENDERBEUT NË MEDALJON

NDERIM DHE MIRËNJOHJE PËR SKULPTORIN, PROF. HEINRICH KAUTSCH (1859-1943), AUTOR I MEDALJEVE ME PORTRETIN E…

me shume
Jan
23

Historia e filatelisë, është historia nëpër të cilën është zhvilluar shteti shqiptar

Si e zbuluat pasionin tuaj për Pullën Postare dhe cilat kanë qenë tematikat e para…

me shume
error: Mos kopjo se ngel ne klase